Casa De Praia Para Temporada
Hotellet Casa De Praia Para Temporada Florianópolis ligger 6 km från Ribeirao da Ilha och ungefär 19 minuter till fots från Matadeiro-stranden.
Detta hotell i distriktet Armacao ligger 3 km från Praia da Lagoinha do Leste-stranden. Hotellet ligger ungefär 10 minuter med bil från Pantano do Sul. Busshållplatsen Rodovia SC-406 är belägen ett stenkast från boendet.
Rummen har luftkonditionering samt plattskärms-TV med satellitkanaler.
Restaurangen Cantinho Da Dona Vera är också belägen 300 meter från Casa De Praia Para Temporada.
- Lokala sevärdheter
- Mirante do Morro das Pedras3025 km
- Armacao-stranden712 km
- Instituto Ekko Brasil1310 km
- Parque Municipal da Lagoinha do Leste2561 km
- Parque Municipal da Lagoa do Peri2718 km
- Lagoa do Peri2574 km
- Praia do Matadeiro1024 km
- Vila Fátima3088 km
- Engenho do Vitorino2943 km
- HiperBom Armacao1011 km
- Flygplatser
- Florianopolis Flygplats15 km
- Tågstationer
- Main Bus Station18 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
På rummet
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Florianopolis från hotellet Casa De Praia Para Temporada?
Det är 15 km mellan Florianopolis flygplats och hotellet Casa De Praia Para Temporada. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på hotellet Casa De Praia Para Temporada?
Gäster på hotellet Casa De Praia Para Temporada kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Casa De Praia Para Temporada?
Gäster på hotellet Casa De Praia Para Temporada måste checka ut vid 11:00. - ❓
Vilken avbokningspolicy erbjuds på detta hotell?
Gratis avbokning erbjuds till gästerna på detta hotell. För mer information, kontakta hotellpersonalen.